1. Jaka waga?

Powinna działać dowolna waga wyposażona w port RS232 (nie USB) oraz komunikująca się po protokole Angel (inne nazwy CAS, AP1, AP1.15). Przetestowane przez nas urządzenia to: firmy CAS wagi serii ER+, SWII, PR-II, PDI-E i DBII, firmy Fawag WS1, waga Aclass PS 1X. Należy zadbać o poprawne skonfigurowanie RS232 w wadze (9600kbs, 8n1) oraz włączony poprawny protokół komunikacji.

 

2. Jak podłączyć?

Przede wszystkim potrzebujemy konwerter RS232-USB pracujący na chipie Prolific PL2303, niestety na rynku jest sporo podróbek, z którymi nasze urządzenie nie będzie poprawnie działało (nieważne, że działa na PC). Proponujemy tani i sprawdzony Unitek Y105. Konwerter wpinamy przez USB do tabletu a złącze DB9 podpinamy do wagi (bezpośrednio lub przy użyciu kabla wykonanego zgodnie z zaleceniami producenta wagi). Czasami może być konieczne zastosowanie dodatkowo przejściówki null-modem, lub alternatywnie jeśli samodzielnie wykonujemy kabel zamiana na wtyczce podłączanej do Unitek Y105 pinów Rx i Tx. Konwerter nie wymaga żadnej konfiguracji.


3. Ustawienie tabletu:

  • 8 cali - sprawdzamy konfigurację portu USB
    1. USTAWIENIA - INFORMACJE O TABLECIE - klikamy szybko 3 razy na polu "Wersja systemu Android" - na tablecie pokaże się logo Lolipop,
    2. ZABEZPIECZENIA - opcja Vypnout OTG ACA - nieaktywne.
  • 14 cali - brak specjalnych ustawień, nie używamy portu USB/OTG
  • 15 cali - brak specjalnych ustawień. Po podłączeniu należy sprawdzić czas reakcji sterownika na odczyt z wagi. Jeśli jest on wolny należy podłączyć wagę do innego portu USB. Nie używamy portu USB/OTG


4. Instalacja i konfiguracja sterownika

W Dotykačka Marketplace instalujemy Sterownik wagi (po instalacji zmienia on nazwę na Ustawienia sterownika wagi), podłączamy konwerter USB do portu tabletu i wciskamy klawisz "Wymagać uprawnień". Jeżeli waga jest poprawnie skonfigurowana i poprawnie wykonany kabel od tej chwili w ustawieniach sterownika wagi widoczne będzie wskazanie masy. Można już pracować na wadze w Dotykačka.