Dotykačka umożliwia specjalny tryb sprzedaży samoobsługowej. Można ją zainstalować na urządzeniu, które Klient obsługuje samodzielnie. Można do niej podłączyć takie akcesoria jak skaner kodów kreskowych, wagę, drukarkę fiskalną czy terminal płatniczy.


Tryb KIOSK jest dostępny w licencjach KOMPLET i NIEOGRANICZONA.


Tryb ten różni się od normalnego użytkownika blokadą dostępu do wielu funkcji takich jak ustawienia, możliwość parkowania zamówienia czy wylogowanie użytkownika.


Aby uruchomić ten tryb należy wejść w ustawienia i wybrać Tryb Samoobsługowy. Tam należy go włączyć oraz stworzyć użytkownika. Wystarczy jedynie wpisać jego nazwę:


Ponieważ jest to tryb samoobsługowy na tym urządzeniu powinny być dostępne tylko takie formy płatności jakie dopuszczamy przy kiosku. Najczęściej jest to tylko i wyłącznie karta płatnicza.

Także sugerujemy aby wyłączyć na tym urządzeniu wszystkie inne formy i zostawić jedynie kartę płatniczą jednocześnie wyłączając możliwość podzielnej płatności oraz wystawianie niezapłaconych dokumentów:


Sugerujemy również dodać ją jako szybką płatność wraz z opisem tekstowym oraz wyłączyć wszystkie Szybkie działania:


Należy wylogować się z obecnego użytkownika. Na ekranie logowania zobaczymy teraz nowego użytkownika, który został utworzony w kroku poprzednim:


Po zalogowaniu tego użytkownika zobaczymy ekran bez żadnych dodatkowych funkcji poza możliwością wyboru produktu:


Uwaga!

Aby wylogować tego specjalnego użytkownika należy dłużej palcem przytrzymać klawisz opcji (3 poziome kreski w lewym górnym rogu). Wracamy wtedy do ekranu logowania i możemy zalogować się na innego użytkownika aby zamknąć zmianę.