W celu wystawienia faktury VAT należy najpierw:

W ustawieniach aplikacji w części Ustawienia kasy - Informacje o firmie wypełnij dane o swojej firmie, a w części Ustawienia zaawansowane zezwól na możliwość opcji Faktury.

 

Jak wystawić fakturę?

 1. Nabijamy produkty które mają znaleźć się na fakturze. Kontynuuj klikając w przycisk WYSTAW RACHUNEK.

2. Podczas pierwszego otwarcia okna płatności po aktywacji metody płatniczej Faktura w Metody płatności wyświetlona zostanie informacja, że wybór WYSTAW JAKO FAKTURĘ znajdziesz w Zaawansowanych możliwościach płatności, które są dostępne przez ikonę trzech kropek, wskazywaną przez strzałkę. Powiadomienie zamkniesz, klikając przycisk OK . 

3. Dokonaj zmian w oknie płatności i kiedy wszystko będzie gotowe, kliknij przycisk Zaawansowane opcje płatności . Wyświetli się okno z możliwościami płatności, z których należy wybrać WYSTAW JAKO FAKTURĘ.

 

4. Na karcie Faktura będziesz mógł wybrać metodę płatności (gotówka, karta płatnicza, przelew bankowy), wpisać datę sprzedaży i termin płatności oraz notatkę. W razie wyboru płatności gotówką lub kartą płatniczą termin płatności zostanie ustawiony na aktualną datę. Jeżeli używasz oddzielnej skali numerycznej dla numeracji faktur, przy wybraniu płatności przelewem w tytuł przelewu zostanie automatycznie wpisany numer tej faktury.

 

5. Na karcie rachunek klikamy WYBIERZ KLIENTA . Otworzy się lista zarejestrowanych klientów.  W celu utworzenia nowego należy kliknąć + NOWY KLIENT. Jeśli chcesz edytować już istniejące konta klienta, kliknij nazwę w liście i przytrzymaj dłużej. Krótkim naciśnięciem na nazwę klienta, przypiszesz go do rachunku.

6. Kontynuuj klikając na Zapłacone

7. Wyświetli się podgląd faktury. W górnej prawej części znajdziesz ikonki, za pomocą których możesz fakturę wysłać na podany adres e-mail lub wykorzystać opcję udostępniania i umieścić w dowolnej aplikacji. Za pomocą gestu dotykowego dwóch palców można fakturę przybliżać lub oddalać. Na dole umieszczone są odsyłacze dla przejścia na dalsze strony, jeśli faktura ma więcej stron.

Jeżeli wybierzesz opcję wysyłania faktury e-mailem, wyświetli się okno z pustymi polami. W oknie należy uzupełnić adres e-mail odbiorcy, edytować temat i ewentualnie wpisać w pole Tekst treść wiadomości. Faktura jest do wiadomości załączona jako załącznik w formacie PDF.

Przyciskiem:wyślesz wiadomość.