W celu wystawienia faktury należy najpierw:

W ustawieniach aplikacji w części Ustawienia kasy - Informacje o firmie wypełnij dane o swojej firmie, a w części Ustawienia zaawansowane zezwól na możliwość opcji Faktury.

 

Jak wystawić fakturę?

 1. Nabijamy produkty które mają znaleźć się na fakturze. Kontynuuj klikając w przycisk WYSTAW RACHUNEK.

2. Podczas pierwszego otwarcia okna płatności po aktywacji metody płatniczej Faktura w Metody płatności wyświetlona zostanie informacja, że   wybór WYSTAW JAKO FAKTURĘ znajdziesz w Zaawansowanych możliwościach płatności, które są dostępne przez ikonę trzech kropek, wskazywaną przez strzałkę. Powiadomienie zamkniesz, klikając przycisk OK . 

3. Dokonaj zmian w oknie płatnościi kiedy wszystko będzie gotowe, kliknij przycisk Zaawansowane opcje płatności . Wyświetli się okno z możliwościami płatności, z których należy wybrać WYSTAW JAKO FAKTURĘ.

 

4. Na karcie Faktura będziesz mógł wybrać metodę płatności (gotówka, karta płatnicza, przelew bankowy), wpisać datę sprzedaży i termin płatności oraz notatkę. W razie wyboru płatności gotówką lub kartą płatniczą termin płatności zostanie ustawiony na aktualną datę. Jeżeli używasz oddzielnej skali numerycznej dla numeracji faktur, przy wybraniu płatności przelewem w tytuł przelewu zostanie automatycznie wpisany numer tej faktury.

 

5. Na karcie rachunek klikamy WYBIERZ KLIENTA . Otworzy się lista zarejestrowanych klientów.  W celu utworzenia nowego należy kliknąć + NOWY KLIENT. Jeśli chcesz edytować już istniejące konta klienta, kliknij nazwę w liście i przytrzymaj dłużej. Krótkim naciśnięciem na nazwę klienta, przypiszesz go do rachunku.

6. Kontynuuj klikając na Zapłacone

7. Wyświetli się podgląd faktury. W górnej prawej części znajdziesz ikonki, za pomocą których możesz fakturę wydrukować, bezpośrednio wysłać na podany adres e-mail lub wykorzystać opcję udostępniania i umieścić w dowolnej aplikacji. Druk na zwykłej drukarce jest możliwy np. z wykorzystaniem aplikacji PrinterShare za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Za pomocą gestu dotykowego dwóch palców można fakturę przybliżać lub oddalać. Na dole umieszczone są odsyłacze dla przejścia na dalsze strony, jeśli faktura ma więcej stron.

Jeżeli wybierzesz opcję wysyłania faktury e-mailem, wyświetli się okno z pustymi polami. W oknie należy uzupełnić adres e-mail odbiorcy, edytować temat i ewentualnie wpisać w pole Tekst treść wiadomości. Faktura jest do wiadomości załączona jako załącznik w formacie .pdf. Przyciskiem  wyślesz wiadomość. Wszystkie wygenerowane faktury w formacie .pdf znajdziesz także bezpośrednio w pamięci wewnętrznej (Internal Memory) w pliku DotykackaPdf.