Poniższa procedura pokazuje, jak z łatwością przepisać dane z oryginalnej kasy do kasy nowej. Tę procedurę można zastosować na przykład, jeśli tablet został wymieniony na nowy.

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby wgrać do kasy wszystkie dane oprócz ustawień drukowania zamówień, fiskalizacji i ustawienia druku faktur. Po wgraniu danych konieczne będzie ręczne skonfigurowanie tych ustawień (patrz poniżej).


Po włączeniu nowej kasy i podłączeniu jej do internetu, trzeba zazwyczaj zainstalować najnowsze wersje aplikacji. Po instalacji aktualizacji uruchom aplikację Dotykačka. Pojawi się kreator aktywacji:


 1. W wyświetlonym oknie dialogowym wprowadź klucz licencyjny (używaj tylko dużych liter) i zaakceptuj Warunki handlowe. Następnie kliknij przycisk KONTYNUUJ. Jeśli nie masz klucza licencyjnego, skontaktuj się ze wsparciem technicznym lub ze swoim dealerem.

 2. W drugim kroku wpisz swój adres e-mail. Po kliknięciu w następne pole zostaniesz powiadomiony, że dany adres e-mail jest już połączony do innego konta (patrz krok 3).

 3. Jeżeli w informacjach kontaktowych podałeś już zarejestrowany adres email, zostaniesz poproszony o zalogowanie się do konta w chmurze Dotykačka. Kliknij przycisk ZALOGUJ SIĘ.

  W wyświetlonym oknie dialogowym wprowadź dane do logowania i ponownie kliknij ZALOGUJ SIĘ. Nie zapomnij zaakceptować Warunków handlowych.

  Upozornení
  Uwaga
  Jeśli wielokrotnie pojawi się informacja, że hasło jest niepoprawne, zalecamy utworzenie nowego hasła do administracji zdalnej za pomocą tego linku. Po wprowadzeniu adresu email otrzymasz mail z linkiem do zmiany hasła. 
 4. Teraz kliknij przycisk WYBIERZ URZĄDZENIE.

 5. Teraz kliknij przycisk WYBIERZ URZĄDZENIE obok tej kasy, którą chcesz zastąpić. Jeżeli masz więcej urządzeń, upewnij się, że zastępujesz poprawne.

 6. W następnym kroku zostaniesz ostrzeżony, że nie będziesz już mógł korzystać z aplikacji Dotykačka na oryginalnej kasie, ponieważ zarówno dane, jak i klucz licencyjny zostaną przeniesione do kasy nowej. Aby zatwierdzić, kliknij Potwierdzam. Następnie wybierz, ile starych dokumentów chcesz wgrać do historii nowej kasy, i ponownie dotknij przycisku ZASTĄP URZĄDZENIE. Wszystkie stare dokumenty znajdziesz chmurze Dotykačka.

 7. Od teraz wszystkie utworzone kategorie i produkty są automatycznie synchronizowane z nową kasą. Bądź cierpliwy, synchronizacja danych może trochę potrwać.

 8. Po zakończeniu zastąpienia kasy pojawi się ekran główny aplikacji Dotykačka. Teraz przejdź do konfiguracji kasy zgodnie z poniższymi punktami.
Co trzeba ustawić ponownie?


Następujące rzeczy nie są automatycznie importowane i trzeba ponownie je ustawić:

 • Druk zamówień
 • Fiskalizacja
 • Druk faktur


 1. Należy włączyć fiskalizację.
 2. Jeżeli korzystasz z druku zamówień, trzeba ponownie go ustawić. W panelu Druk w ustawieniach aplikacji trzeba ponownie ustawić drukarkę do drukowania zamówień.
 3. Jeśli chcesz drukować faktury, trzeba ponownie włączyć tę opcję. W tym celu wejdź w ustawienia aplikacji - Faktury i włącz opcję Wystawiaj faktury. Również zalecamy poprawnie ustawić skalę numeryczną i numerowanie faktur, by zapewnić ciągłość, jak wymaga tego polskie prawo.


UpozorneníWskazówka
Proces aktywacji i zastąpienia kasy jest również opisany w 
pełnej instrukcji obsługi.